Česlobe - Styčný bod ČechĹŻ a SlovákĹŻ v Belgii

Česlobe - Styčný bod Čechů a Slováků v Belgii

Práce v Kortrijku a okolí? 
Prosím ak niekto vie o práci v Kortrijku alebo v okolí žijeme tu s priateľom od februara tohto roku.absolvovala som dvojmesačný kurz holanštiny ale moc mi to nejde.mám certifikat červeneho kríža ako opatrovateľka.4 roky som pracovala v Rakúsku ako opatrovateľka nemčinu ako tak ovládam ale asi všetci dobte viete že tu nemecky nehovoria:(.Dakujem za každú radu bo pomoc.Priateľ je šofér kamionu a tiež zhana prácu lebo funguje pod sk firmou.prácu zoberieme hoc akú:-)

Maria

johnY 
Pani maria. Rad bych Vam uprimne sdelil ze pokud jste se prestehovali do teto spinave zeme tak jste museli vedet jakou reci se tu mluvi. Navic stavite jazyk jako barieru k tomu nepracovat. Od unora to je sakra dlouho. By me zajimalo jak hledate. Jestli z gauce nebo ve spanku. Spis nez na jazyku zapracujte na sobe a svoji lenosti.

michaela 
prosim vie niekto o neakej pracy v Kortirjku žijem tu pol roka aj s priatelom chodila som na kurz Holandčiny dva mesiace a tazko sa t uci tak chcem sa sa ucit anglicky ak niekto vie o neakom ucitelovi ale pracy pomožte ...dakujem

Tereza 
Zdravím
Mas-li chut nápis mi ,bydlím nedaleko kortrijku
Tereza

Jirka 
Nemčina je úradný jazyk v Belgicku, ale je obmedzená na úradný styk (napr. vodičák alebo techničák alebo komunikáciu s bankou možete chcieť v nemčině), alebo na nemecké jazykové spoločenstvo (tj. Eupen atd., pro hraniciach s Nemeckom).
Nemčina je podobná nizozemštine, tak sa snážte hledat analogie, trebárs vám to pomože pro študiu nizozemštiny.
Alebo sa presťahujte do nemecky hovoriace časti belgicka:-)

Jirka 
Nemčina je úradný jazyk v Belgicku, ale je obmedzená na úradný styk (napr. vodičák alebo techničák alebo komunikáciu s bankou možete chcieť v nemčině), alebo na nemecké jazykové spoločenstvo (tj. Eupen atd., pro hraniciach s Nemeckom).
Nemčina je podobná nizozemštine, tak sa snážte hledat analogie, trebárs vám to pomože pro študiu nizozemštiny.
Alebo sa presťahujte do nemecky hovoriace časti belgicka:-)

Komentáře 

Vložit komentář

Vyplňte formulář níže a přidejte váš vlastní komentář.

Vložit: