Česlobe - Styčný bod ČechĹŻ a SlovákĹŻ v Belgii

Česlobe - Styčný bod Čechů a Slováků v Belgii

Nové muzeum v Antverpách mapuje nebezpečné cesty emigrantů do USA - reportáž Ondřeje Housky, ČRo 
Pokud hledáte tip na výlet, zkuste muzeum Red Star Line v Antverpách.

A ještě předtím si o něm poslechněte nebo přečtěte reportáž Ondřeje Housky pro Zápisník zahraničních zpravodajů ;)

Příjemný poslech,

Radka

[ 1 komentář ] ( 1247 zobrazení )   |  související odkaz
Školka, veřejná doprava 
Ahoj,

chtěla bych se poptat na předškolní zařízení, manžel zvažuje pracovní nabídku v blízkosti Bruselu. máme 3 holky: 4, 2 a čtvrt roku...

- lze dávat do školky jen na půldne?

- co se jazyka týče - je to vyloženě oddělené - čistě francouzská nebo čistě vlámská školka? nebo mají třeba třídy podle jazyka? hádám, že většina obyvatelstva ovládá oba jazyky?

- kolik se zhruba za dítě ve školce a v jeslích platí?někde jsem četla, že školku mají od 4 let, předtím jako jako jesle? nebo je to desinformace?

a z trochu jiného soudku - nejsem aktivní řidič - je komplikované obejít se bez auta?

děkuji moc za rady a odpovědi!

Maruška

[ komentáře: 4 ] ( 1304 zobrazení )
Omluva ČESLOBE 
Omlouvám se všem, jejichž příspěvky za posledních cca 10 dní jsem nestihla zveřejnit. Jdu na to hned teď :)

Radka

[ přidat komentář ] ( 770 zobrazení )
Brugge - couchsurfing ? 
Zdravím,

jmenuji se Jana a je mi 24 let. Od září pracuji na základní škole v městečku Lommel jako asistentka pedagoga. Na prázdniny (poslední týden v říjnu) sem za mnou přijede kamarádka (také dívka 24 let), se kterou plánujeme prozkoumat krásy Belgie. ;-)

Našel by se prosím mezi vámi někdo, kdo by nás mohl ve středu 30.10. ubytovat na jednu/dvě noci? Jsme nenáročné, takže gauč či karimatka na zemi by úplně stačila. Jednalo by se čistě o přespání....během dne bychom rády navštívily Brugge.

Předem mockrát děkuji za jakékoliv reakce.

S pozdravem
Jana

[ komentáře: 2 ] ( 1059 zobrazení )
Babysitting 
Dobrý den, před třemi měsíci jsem se přistěhovala za manželem do Bruselu s naší roční dcerou. Dostala jsem nabídku pracovat na částečný úvazek cca 2x týdně 3-5 hodin. Jesle v okolí jsou bohužel zaplněny a všimla jsem si, že jsou zde nabídky slečen na hlídání a naopak rodin, které hledají.

Chtěla jsem se zeptat rodičů: máte zkušenosti s těmito slečnami, studentkami nebo raději využíváte nějaké agentury (jaké?), využíváte hlídání i přes večery? Kde hledáte a nebo máte-li někoho spolehlivého koho můžete doporučit? Plus kolik "chůvám" platíte?

Moc všem děkuji za pomoc, v Česku bych to řešila babičkou, ale tady se teprve rozkoukávám a hodí se mi každá rada. Moc díky!

Helena

[ komentáře: 3 ] ( 1671 zobrazení )

<< <Zpět | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | Další> >>